KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8849193
*
nr 884 9193
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Blandteknik, Anders Fogelin (1933-1982), 1963, 32 x 40
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 18:46:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 18:22:41
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders fogelin blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:50
*
Anders Fogelin
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
nr 884 9193
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Blandteknik, Anders Fogelin (1933-1982), 1963, 32 x 40
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 18:22:41 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders fogelin blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:50